בודפשט

(סיקרה צ'אבא ג'ולה)
בודפשט, בירת הונגריה.
בודפשט הינה אחת הערים הנדירות באירופה, לה היסטוריה ארוכה ביותר. כבר בתקופת הרומאים היתה מיושבת, ובמשך מאות השנים הדינמיות והקשות לעתים, שלטו פה הוזירים הטורקים, הנציב הגרמני ומפקד הצבא הרוסי..
ימי הזוהר הראשונים היו – עד עכשו – בתקופת המונרכיה האוסטרו-הונגרית. העיר משתרעת על שני גדות הדנובה ואיחוד שלושת חלקיה (פשט, בודה ובודה הישנה) התרחש בתקופה זו.
זוהי עיר רב-תרבותית, יותר מעשרה מיעוטים שונים – אתניים ולאומיים, (רובם צוענים ורומים) וכן מהגרים ויהודים חיים כאן בצוותא בחברה הגדולה הקולטת. המסורות והלכי המחשבה של המיעוטים השונים נטמעו בחיי היום יום של המטרופוליס האירופי הזה ובכך הוסיפו טעם מיוחד, אקזוטי, לתערובת הפנטסטית, כמו התבלינים למרק הגולש…
מוזיאונים, מרחץ טורקי, ארמונות ופארקים נאים הם רק מאפיין אחד לעיר זו: בסיורים ברחובותיה הצרים, בין אם בבודה הישנה, או ברובע " ארז'בט" או ברובע השמיני, ניתן לחוש את נקודות המפגש בין המזרח והמערב,: התושבים הם אנשים פשוטים ונחמדים, אשר משתדלים לענות לשאלה של התייר באנגלית רצוצה ובחנוית ניתן להשיג כמעט הכל – ובכלל על כל צעד ושעל נתקלים במין נס קטן..
דרושה מידת מה של חוש הומור, כי זה גם מקום עליז, ואם אתה אינך מסתפק רק במה שמדריך התיירים מציע – תוכל למצוא בתי מגורים יפים, בתי קפה ובתי מרזח, שווקים שונים, כנסיות ובתי כנסת קטנים!
ברוך הבא!

Comments Closed